Kategoria

Rolety rzymskie

Montaż rolety rzymskiej do ściany

montaz-rolet-do-sciany
Najpierw zaznacz odpowiednią odległość między ramą okna a miejscem, w którym zostanie zamontowana roleta.
W przypadku rolet do 150 cm wysokości, odległość powinna wynosić około 20 cm, a przy dłuższych roletach do 220 cm - około 30 cm. To minimalna odległość wymagana, aby bez problemów otworzyć okno po zwinięciu rolety.
Następnie na wysokości tego zaznaczenia poprowadź linię która będzie wystawać 10 cm powyżej wnęki okiennej. Za pomocą poziomnicy, upewnij się, że zaznaczona jest odpowiednio. Na linii odznacz miejsca, w których będą znajdować się uchwyty. Przykładając uchwyt oznacz miejsca na ścianie - tak by było wiadomo gdzie należy wywiercić otwory pod kołki montażowe.
Następnie za pomocą wkrętarki (lub opcjonalnie śrubokręta) umieść w otworach kołki rozporowe.
Zamontuj uchwyty przykręcając je do kołków rozporowych. Na przykręconych uchwytach umieść delikatnie kasetę rolety. Kiedy poczujesz, że jest odpowiednio umieszczona, zabezpiecz uchwyty.
Gotowe!

Montaż rolety rzymskiej do sufitu

montaz-rzymskiej-do-sufitu
Montaż do sufitu nie różni się znacznie od montażu rolety do ściany. Wybierając sposób montażu warto wziąć pod uwagę Twoje osobiste preferencje. W przypadku, kiedy odległość między sufitem a ramą okna jest bardzo duża, wtedy korzystniej wizualnie będzie wybór rolety rzymskiej do ściany. Aby zamocowaćroletę do sufitu, odległość między sufitem a ramą okna powinna wynosić minimum 30 cm. To wymagana odległość, aby bezproblemowo otworzyć okno po zwinięciu rolety. Zaznacz na suficie punkty w odległości 10 cm mierząc od ramy okiennej. Upewnij się, że odległość punktów jest ściany jest taka sama. Pamiętaj również o tym, aby roleta była zamontowana w takiej odległości od ściany, aby bez przeszkód można było ją całkowicie rozwinąć. Na linii odznacz miejsca, w których będą znajdować się uchwyty. Przykładając uchwyt oznacz miejsca na ścianie - tak by było wiadomo gdzie należy wywiercić otwory pod kołki montażowe. Następnie za pomocą wkrętarki (lub opcjonalnie śrubokręta) umieść w otworach kołki rozporowe. Zamontuj uchwyty przykręcając je do kołków rozporowych. Na przykręconych uchwytach umieść delikatnie kasetę rolety. Kiedy poczujesz, że jest odpowiednio umieszczona, zabezpiecz uchwyty. Gotowe!

Czym jest roleta rzymska?
Roleta rzymska to taki rodzaj osłony okiennej, który po zwinięciu zakłada się na siebie tworząc swojego rodzaju falbany. Niezależnie od tego, czy roleta jest długa, czy krótka, efekt zostanie uzyskany! Roletę rzymską możesz wybrać w 

Rolety rzymskie można dopasować do niemal każdego rodzaju wystroju - świetnie wpasują się do pomieszczeń w stylu minimalistycznym, skandynawskim, toskańskim, a nawet klasycznym. Wiele z naszych Klientek, dobiera roletę rzymską do wnętrz w stylu glamour. Sprawdzą się w dekoracji salonów, kuchni, łazienek, bawialni, werand.
Rolety rzymskie zyskały szczególną popularność, ze względu na ich ciekawy design i trwałość. Wykonane z najlepszych tkanin i wysokiej jakości komponentów nadają wnętrzom szczególnego wyrazu. Ich funkcjonalność, oryginalna forma i różnorodność materiałów dają szerokie możliwości aranżacyjne i pozwalają dopasować roletę do indywidualnych upodobań.
Roleta rzymska idealnie komponuje się z tradycyjnymi zasłonami, ale sprawdzi się również jako samodzielna dekoracja. W zależności od materiału może pełnić rolę firan lub zasłon. Dzięki niej wnętrza nabierają nietuzinkowego wyglądu i oryginalnego charakteru.
Rolety rzymskie są wyjątkowo praktyczne i łatwe w obsłudze. Wbudowany mechanizm pozwala na płynną regulację rolety, a wbudowany hamulec pozwala zatrzymać ją na dowolnej wysokości. Jej wielkim atutem jest możliwość regulowania przepływu światła. Są wyjątkowo praktyczne i o wiele łatwiej utrzymać je w czystości, niż inne rolety (możemy je prać i prasować!), dzięki czemu jest to świetny produkt dla miłośników wieloletnich rozwiązań. Ze względu na łatwość utrzymania rolet w czystości, szczególnie polecamy je do bawialni, pokojów dziecięcych, kuchni.  Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji