Kategoria

Żaluzje drewniane

Montaż rolety rzymskiej do ściany

montaz-rolet-do-sciany
Najpierw zaznacz odpowiednią odległość między ramą okna a miejscem, w którym zostanie zamontowana roleta.
W przypadku rolet do 150 cm wysokości, odległość powinna wynosić około 20 cm, a przy dłuższych roletach do 220 cm - około 30 cm. To minimalna odległość wymagana, aby bez problemów otworzyć okno po zwinięciu rolety.
Następnie na wysokości tego zaznaczenia poprowadź linię która będzie wystawać 10 cm powyżej wnęki okiennej. Za pomocą poziomnicy, upewnij się, że zaznaczona jest odpowiednio. Na linii odznacz miejsca, w których będą znajdować się uchwyty. Przykładając uchwyt oznacz miejsca na ścianie - tak by było wiadomo gdzie należy wywiercić otwory pod kołki montażowe.
Następnie za pomocą wkrętarki (lub opcjonalnie śrubokręta) umieść w otworach kołki rozporowe.
Zamontuj uchwyty przykręcając je do kołków rozporowych. Na przykręconych uchwytach umieść delikatnie kasetę rolety. Kiedy poczujesz, że jest odpowiednio umieszczona, zabezpiecz uchwyty.
Gotowe!

Montaż rolety rzymskiej do sufitu

montaz-rzymskiej-do-sufitu
Montaż do sufitu nie różni się znacznie od montażu rolety do ściany. Wybierając sposób montażu warto wziąć pod uwagę Twoje osobiste preferencje. W przypadku, kiedy odległość między sufitem a ramą okna jest bardzo duża, wtedy korzystniej wizualnie będzie wybór rolety rzymskiej do ściany. Aby zamocowaćroletę do sufitu, odległość między sufitem a ramą okna powinna wynosić minimum 30 cm. To wymagana odległość, aby bezproblemowo otworzyć okno po zwinięciu rolety. Zaznacz na suficie punkty w odległości 10 cm mierząc od ramy okiennej. Upewnij się, że odległość punktów jest ściany jest taka sama. Pamiętaj również o tym, aby roleta była zamontowana w takiej odległości od ściany, aby bez przeszkód można było ją całkowicie rozwinąć. Na linii odznacz miejsca, w których będą znajdować się uchwyty. Przykładając uchwyt oznacz miejsca na ścianie - tak by było wiadomo gdzie należy wywiercić otwory pod kołki montażowe. Następnie za pomocą wkrętarki (lub opcjonalnie śrubokręta) umieść w otworach kołki rozporowe. Zamontuj uchwyty przykręcając je do kołków rozporowych. Na przykręconych uchwytach umieść delikatnie kasetę rolety. Kiedy poczujesz, że jest odpowiednio umieszczona, zabezpiecz uchwyty. Gotowe!

Oferowane przez nas żaluzje produkowane są z wysokiej jakości drewna basswood (lipa kanadyjska). Żaluzje z naszej oferty wyróżniają się niezwykłą kolorystyką, która uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu ekologicznych bejcy, a w przypadku ciemnych kolorów piórka pokrywane są specjalnym laminatem. Ten typ żaluzji – podobnie jak te, które wykonywane są z aluminium – stanowi zespół połączonych ze sobą obracających się listewek.

Żaluzje drewniane występują w kilku wariantach szerokości piórek. W naszej ofercie znajdziecie Państwo piórka o szerokości 25, 50, 63 oraz 70 mm. Szczególnej uwadze naszych Klientów polecamy żaluzje drewniane firmy JASNO (63 mm). Żaluzje JASNO nie są zwykłymi drewnianymi żaluzjami. Ich jakość rozpoznają Państwo dzięki licznym, przemyślanym szczegółom.

Oprócz żaluzji z drewna w naszym asortymencie posiadamy również żaluzje bambusowe, których piórka są bardziej odporne na wilgoć oraz mają bardziej widoczną strukturę drewna.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie