Okiennice drewniane ażurowe

72,40 zł
Czas realizacji: do 30 dni roboczych

Okiennice ażurowe to absolutny bestseller! Pięknie zdobią elewacje tworząc niesamowity klimat!

WAŻNE: Aby zapewnić maksymalną trwałość drzwiczek i ich stabilność, wymiary powyżej 150 cm wysokości wyposażone są w poprzeczkę. 

Okiennice ażurowe na wymiar to produkt wykonywany na indywidualne zamówienie, w związku z czym nie podlega zwrotom. Prosimy o rozważne zakupy.

Kupując 1 szt. otrzymasz 1 okiennicę, czyli 1 skrzydło. 

Ilość
lub zamów telefonicznie: +48 533 992 244
help_outlineZapytaj o produkt
Okiennice drewniane ażurowe

Okiennice drewniane ażurowe

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Okiennice drewniane ażurowe

Okiennice wykonane z drzwi ażurowych mogą zostać wykorzystane przede wszystkim jako okiennice elewacyjne. Potocznie nazywa się je także: okiennice żaluzyjne, okiennice harmonijkowe. 

Nasze okiennice wykonane są drewna sosnowego. 

Lamele umieszczone są precyzyjnie w specjalnie poszerzonej ramie, która zabezpiecza całe okiennice przed uszkodzeniami z zewnątrz. W tym produkcie wykorzystany jest wodoodporny klej. Te okiennice są zdecydowanie najbardziej trwałym rozwiązaniem. 

Okiennice przygotowane są w taki sposób, aby możliwe było zamontowanie ich na zewnętrz. Aby zapewnić trwałość okiennic, zaprojektowane zostały z grubszą ramą, a do ich wykonania wykorzystaliśmy specjalny klej wilgocioodporny. 


Poniższy rysunek dotyczy okiennic o wysokości 140 cm. 

Okiennice zewnętrzne

Okiennice zewnętrzne i wewnętrzne

Nasze okiennice sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Polecamy wykorzystanie naszych systemów przesuwnych, gdy planujesz zamontować okiennice wewnętrzne

 

okiennice drewniane zewnętrzne

drzwiczki-malowane-fronty-do-szaf


Okiennice drewniane w kolorze

Okiennice wykonane są z drewna sosnowego. Drewno zostało odpowiednio przygotowane do dalszej obróbki. Okiennice najlepiej pomalować farbą, która będzie odpowiednia do użytku zewnętrznego. Piękne kolory farb w dowolnym kolorze RAL powinny być odporne na warunki atmosferyczne.
Decydując się na pomalowanie okiennic, stworzysz nieograniczone pomysły aranżacyjne. Możesz dopasować kolor do elewacji lub wnętrza jeśli decydujesz się na okiennice wewnętrzne. 

Jeśli planujesz zamontować okiennice wewnątrz swojego mieszkania, możemy pomalować okiennice za Ciebie (w przypadku wersji basic). Wykorzystujemy do tego specjalną farbę poliuretanową, którą podwójnie pokrywamy drewno. Tak pomalowane okiennice są odporne na czyszczenie i gwarantują trwałość farby.

Okiennic w wersji Premium nie malujemy - takie okiennice należy pomalować we własnym zakresie.

drzwi-azurowe-niebieskie-na-wymiar Okiennice ażurowe drewniane

Niebieskie okiennice - dlaczego maluje się okiennice na niebieski kolor?

Dawniej, niebieski kolor okiennic oznaczał, że w domu mieszkają panny na wydaniu. Tak mówią niektóre zapisy tradycji ludowych. Jest jednak bardziej praktyczne wytłumaczenie. Elementy domu, w tym także okiennice, często malowano na niebiesko, ponieważ ten barwnik był stosunkowo tani w pozyskaniu. Niebieski kolor był wykorzystywany także dlatego, że odstraszał insekty i wszelkie szkodniki. 

Okiennice do okien i drzwi balkonowych

 

Kolor
Naturalne drewno sosnowe
Rozmiar
Indywidualny wymiar
Materiał:
Rama drewniana - sosna bezsęczna, lamele drewniane - sosna bezsęczna
Grubość drzwi
2 cm
Producent
Polska
Maksymalna wysokość produktu
2422 cm
Maksymalna szerokość
59,4 cm
Komentarze (18)
Oceń