Poznaj sposoby na aranżację kawalerki
Kawalerki, mieszkania typu studio cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodych ludzi. To doskonała opcja dla młodych par, które dopiero zaczynają wspólne życie, jak i dla osób mieszkających w pojedynkę.
Czytaj dalej
Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?
Wybierając styl w jakim urządzamy wnętrze, musimy wziąć pod uwagę nie tylko własne upodobania, ale również lokalizację, wielkość pomieszczeń i ich naturalne oświetlenie. Estetyka skandynawska nie nastręcza podobnych problemów. Ten prosty i wygodny styl świetnie sprawdza się zarówno w małych mieszkaniach, jak i w domach.
Czytaj dalej
Mieszkanie w stylu rustykalnym
Każdy z nas często przywołuje zdjęcia, wspomnienia z dzieciństwa spędzone na wsi u dziadków, tęskni za beztroską, za kromką chleba z cukrem i mlekiem prosto od krowy. Taki sielski nastrój, wystrój oparty na bliskości z naturą, zgodny z jego spokojnym trybem coraz częściej staramy się przenieść do domu aranżując go na tzw. styl rustykalny.
Czytaj dalej
Jak urządzić pokój gościnny?
Dobry gospodarz to taki, u którego odwiedziny to czysta przyjemność. Jak zaaranżować salon, aby stał się on miejscem, do którego z przyjemnością będą wracać Twoi goście?
Czytaj dalej
Przedpokój - kilka sprawdzonych sposobów na piękną aranżację
Pierwsze wrażenie w każdym aspekcie życia jest mega ważne, gdyż najbardziej zapada nam w pamięci. Przedpokój najczęściej jest pierwszym miejscem, pomieszczeniem, pierwszą rzeczą, jaką widzisz po wejściu do domu. Dlatego ważne jest, aby jego wygląd zachęcał gospodarzy i gości do wejścia i dawał poczucie przyjaznego domu.
Czytaj dalej
Jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w małym mieszkaniu?
Małe mieszkanie to nie lada wyzwanie dla projektanta. Co jednak jak musimy to zrobić sami? Wystarczy kilka pomysłów, sprytnych rozwiązań, by uwić gniazdko w ulubionym stylu i z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni.
Czytaj dalej
Jak zaaranżować home office?
Nieodłącznym elementem naszego życia jest praca. Nie musimy się martwić jeżeli to pracodawca zapewnia nam lokum, gdzie wypełniamy swoje obowiązki. Jeżeli decydujemy się na pracę w miejscu zamieszkania warto jest wydzielić sobie swój azyl, aby była ona efektywna i nie zaburzała porządku innych domowników, a co najważniejsze spełniała nasze oczekiwania i dawała poczucie oderwania od reszty domu.
Czytaj dalej
U Ostaszewskiej w domu cz. I
Kto z nas nie marzy o pracy, do której co dzień rano wstawał by z uśmiechem na ustach, nie mogąc doczekać się realizacji nowych pomysłów, projektów i zadań. Nam udało się poznać taką osobę! Dzięki naszej bohaterce dołączyliśmy do grona szczęśliwców lubiących to, co robimy na co dzień, i chcemy pochwalić się Nią Wam teraz. To nasza Szefowa! Prestige Ostaszewska! To kobieta nieprzewidywalna, silna, niedościgniona w swoich pomysłach, która połączyła
Czytaj dalej
Stary dom - jak nie zniszczyć jego historii w trakcie remontu?
Odziedziczony dom po dziadkach, mnóstwo wspomnień i pamiątek, sentyment młodzieńczych lat, rodzinne spotkania...stary kredens wypełniony cukierkami i innymi łakociami, tak wyjątkowy zapach pieczonego chleba i bułeczek drożdżowych... Niezapomniane… Czy można zachować przytulność, autentyczność starych wnętrz jednocześnie wdrażając nowoczesne rozwiązania?
Czytaj dalej