Jak zaaranżować home office?
   02/02/2021 11:50:37    komentarzy 0
Jak zaaranżować home office?

Jak zaaranżować home office?

Nieodłącznym elementem naszego życia jest praca. Nie musimy się martwić jeżeli to pracodawca zapewnia nam lokum, gdzie wypełniamy swoje obowiązki. Jeżeli decydujemy się na pracę w miejscu zamieszkania warto jest wydzielić sobie swój azyl, aby była ona efektywna i nie zaburzała porządku innych domowników, a co najważniejsze spełniała nasze oczekiwania i dawała poczucie oderwania od reszty domu.

Jak zatem urządzić biuro w domu?

Jeżeli mamy odrębne pomieszczenie to jesteśmy w komfortowej sytuacji. Funkcjonalne biurko, wygodne krzesło lub fotel oraz miejsce na „papierologię”– oto niezbędne minimum domowego biura, aby dokumenty nie stały się dodatkowa dekoracją w całym domu, a smakowite zapachy z kuchni czy rozrabiające dzieci nie wpłynęły na naszą produktywność. Urządzając gabinet w domu, spróbujmy stworzyć kojącą, sprzyjającą koncentracji przestrzeń.

O czym nie możemy zapomnieć?

Aspekt oddzielenia przestrzeni do pracy od części mieszkalnej będzie szczególnie istotny, jeśli w naszym gabinecie mamy zamiar przyjmować klientów. Zadbajmy o to, by przestrzeń spotkań prezentowała się nieco bardziej elegancko i formalnie. Gościom przyda się też wygodny fotel, który we wnętrzu gabinetu może stanowić wyrazisty akcent kolorystyczny.

Bezpieczny wystrój i wysmakowane wykończenie - jak to połączyć?

Przede wszystkim skupmy się na kolorach wszystkich elementów wyposażenia. Śmiało możemy postawić na lekki wystrój, pełen jasnych kolorów i drewnianych akcentów. Świetnie sprawdzą się w tym wypadku ażurowe drzwiczki, które mogą posłużyć jako fronty mebli lub zabudowy. Możecie o nich poczytać TUTAJ.  Jeżeli nie posiadamy oddzielnego pomieszczenia możemy powyższe rozwiązanie wykorzystać jako ściankę oddzielającą przestrzeń biurową od reszty domu. Świetnie sprawdzi się też w tej kwestii parawan drewniany, który będzie tworzył tam element dekoracyjny osłaniający nas od domowników. Możemy na nim stworzyć np. nadruk z nazwą naszej firmy, aby nadać przestrzeni bardziej oficjalnego charakteru. Konieczne pamiętajcie też o przemyślanym zagospodarowaniu zabudowy okiennej. Jeżeli nie planujecie korzystać z zasłon czy firanek, świetnym rozwiązaniem będą żaluzje pionowe tzw. Verticale. Służą one przede wszystkim do osłaniania wnętrz przed nadmierną ilością światła słonecznego, a co za tym idzie utrzymywania odpowiedniej (komfortowej) temperatury panującej w pomieszczeniach podczas upałów. Różnią się one na tle innych osłon wewnętrznych sposobem montażu oraz ułożeniem i fakturą lameli. Pionowe pasy żaluzji (lamele) mogą wizualnie podnieść niski sufit, sprawiając że pomieszczenie wyda się wizualnie bardziej przestrzenne. Największą zaletą verticali jest to, że służą nie tylko do osłaniania okien, ale także do tworzenia ścianek działowych lub pełnią rolę lekkich i symbolicznych drzwi. Szynę można zamontować w dowolnym miejscu sufitu i stworzyć w ten sposób w pomieszczeniu osłonięte miejsce. Jeżeli interesuje was ten produkt zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą TUTAJ.

zaluzje-pionowe-do-biura-na-wymiar

Inne dodatki - czy są potrzebne?

Jeżeli chcemy uzyskać więcej ciepła w biurze pamiętajmy, że warto rzucić na podłogę mały dywanik czy wykładzinę, a szafkę lub parapet udekorować roślinnością. Na ścianie zawieście elegancki zegar lub obraz czy dyplom z Waszymi osiągnięciami zawodowymi, co wniesie do wnętrza nieco ekskluzywności.

home-office-praca-w-domu-aranzacja-biura

Dobre rady na zakończenie :)

Praca z domu wymaga zasad oraz ogromnej samodyscypliny. Pamiętajmy, że podstawą jest utworzenie sobie rytmu dnia, dobrze jest sobie zastosować pewne zasady i granice czasowe. W dzisiejszych czasach pandemii, gdzie grono ludzi pracuje zdalnie w zaciszu domowym, warto wziąć sobie te wskazówki do serca. I rzecz jasna uwić biurowe domowe gniazdko tak, aby zapraszało nas co dzień rano do pracy. Wyszukany gabinet sprawi, że czas spędzony na obowiązkach będzie z pewnością efektywniej wykorzystany, czego Państwu i sobie szczerze życzymy.

Share This Post :

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby komentować