Przedpokój - kilka sprawdzonych sposobów na piękną aranżację
   02/02/2021 12:46:38    komentarzy 0
Przedpokój - kilka sprawdzonych sposobów na piękną aranżację

Pierwsze wrażenie w każdym aspekcie życia jest mega ważne, gdyż najbardziej zapada nam w pamięci. Przedpokój najczęściej jest pierwszym miejscem, pomieszczeniem, pierwszą rzeczą, jaką widzisz po wejściu do domu. Dlatego ważne jest, aby jego wygląd zachęcał gospodarzy i gości do wejścia i dawał poczucie przyjaznego domu.

Od czego zacząć?

Jako, że najczęściej nie są to duże pomieszczenia czy powierzchnie, projektując przedpokój musimy pamiętać o jego wielozadaniowości. Należy maksymalnie wykorzystać wszystkie ściany, kąty i elementy zabudowy, ale w sposób taki, by nie zagracić miejsca, które musi być “otwarte” i przestronne dla wchodzących.

Co powinno znaleźć się w każdym przedpokoju?

Zacznijmy od wejścia:
- wycieraczka - pierwsze kroki przed lub za drzwiami stawiamy właśnie na nią. Zadbajmy, aby służyła tylko do czyszczenia butów, ale również elementem dekoracyjnym już na początku zapraszającym do wewnątrz.
- miejsce na buty: szafka zamykana lub otwierana, dzięki czemu unikniemy bałaganu i brudu. Fajnym rozwiązaniem będzie taki mebel z ławką, dwa w jednym , który pozwoli nam na wygodne ściągnięcie obuwia i będzie miejscem do przechowywania
- jeżeli mamy ciut więcej miejsca warto pomyśleć o szafie na kurtki, płaszcze i inne okrycia wierzchnie. Przechowując odzież w zamkniętej zabudowie zyskamy bardziej uporządkowaną przestrzeń, gdyż wszystko jest pochowane i nie piętrzy się na widoku. Dobrze jest, gdy szafa “oddycha pełną piersią” :) a my mamy na to świetny patent. Niezastąpione w tym rozwiązaniu, chwalone przez grono naszych klientów, okazują się drzwiczki ażurowe, które mogą posłużyć za fronty szafy, pełniąc przy tym funkcje nie tylko wentylatora, ale nadadzą prestiżowego charakteru i lekkości w przestrzeni. Zobaczcie sami ich zalety wizualne i praktyczne: https://www.prestigeostaszewska.pl/56-drzwiczki-ażurowe.
- jeżeli jednak nie macie miejsca na szafę, maksymalnie wykorzystaj ściany i zamontuj na nich haczyki, wieszaki, półki, szafki – pamiętaj przy tym o umocowaniu ich na odpowiedniej i wygodnej wysokości dla każdego z domowników.
- znajdźmy też miejsce na koszyk gdzie trzymać możemy sezonową odzież np. rękawiczki, czapki zimowe czy apaszki letnie i obowiązkowo pudełko na klucze, abyśmy nie musieli ich szukać przy codziennej bieganinie przed wyjściem do szkoły czy pracy. Któż z nas tego nie przeżywał..:) Zadbajmy o dobry początek dnia :)
- jeszcze gwóźdź programu - lustro. Nieodłączny mebel, na spojrzenie na wejściu jako gość i na wyjściu jako domownik. Ten element na pewno optycznie powiększy każde pomieszczenie.
- wybierając podłogę pamiętajmy, że musi być funkcjonalna, odporna na uszkodzenia mechaniczne – poruszanie się na obcasach, o wysokim stopniu ścieralności – wszelkiego rodzaju ziarenka rysujące podłoże, łatwo zmywalna, niezbyt śliska.
- ważne, aby zamontować listwy przypodłogowe i wnieść do pomieszczenia nieco elegancji i estetyki. Ponadto ochraniają one ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniem, co sprawia, że nasze wnętrze prezentuje się lepiej. Oczywiście, aby faktycznie chroniły te miejsca, zadbajmy, aby były odpowiednio szerokie lub wysokie. Listwa przypodłogowa może wydawać się detalem, ale zapewniamy, że to integralna część aranżacji. Szeroki wybór i więcej informacji o tym produkcie znajdziecie TUTAJ

korytarz-listwy-przypodlogowe
- wybierając oświetlenie do przedpokoju kierujmy się przede wszystkim funkcją użytkową naszego korytarza. Powinno być odpowiednio rozmieszczone, co znacznie pomoże nam podczas wykonywania standardowych czynności takich jak zakładania okryć wierzchnich czy butów. Bardzo modne są ostatnio halogeny, które wpuszczone w sufit nie psują aranżacji wnętrza, a odpowiednie ulokowanie sprawia, że wystarczająco je rozświetlają.
- kolorystyka - powinna współgrać z pozostałą częścią mieszkania. Jeżeli mieszkanie jest barwne, wówczas przedpokój również powinien być utrzymany w tych tonacjach.

Przedpokój to wizytówka domu

Urządzając przedpokoju pamiętajmy, że jest to wizytówka naszego mieszkania, domu, będąca obszarem przejściowym między zaciszem domowym, a światem zewnętrznym. Niech te pierwsze wrażenie dla stałych gości czy też jednorazowych przybyszy (kurierów czy listonoszy) będzie pozytywne, bo to również wpłynie poniekąd na odbiór Waszej osoby. Czyż nie..

Share This Post :

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby komentować