Poznaj sposoby na aranżację kawalerki
   02/25/2021 14:42:47    komentarzy 0
Poznaj sposoby na aranżację kawalerki

Poznaj sposoby na aranżację kawalerki

Kawalerki, mieszkania typu studio cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodych ludzi. To doskonała opcja dla młodych par, które dopiero zaczynają wspólne życie, jak i dla osób mieszkających w pojedynkę. Na takie mieszkanie decydują się też starsze osoby, ponieważ kawalerka wiąże się nie tylko z niższymi kosztami utrzymania, ale też z łatwiejszym utrzymaniem lokum w czystości i porządku. Niezbyt imponujący rozmiar mieszkania nie powinien być dla nas przeszkodą w urządzaniu, bo istnieje wiele technik, dzięki którym powiększymy optycznie poszczególne pomieszczenia i sprawimy, że będą wyglądały na większe niż są w rzeczywistości. Podczas urządzania kawalerki istotne jest także, aby była ona jednorodna pod względem stylu.

Sprawdzone zasady kluczem do sukcesu w aranżacji!

Im mniej, tym więcej

Podczas urządzania kawalerki istotne jest, aby była ona jednorodna pod względem stylu. Misz masz nie jest wskazany w przy aranżacji małych pomieszczeń, ponieważ wprowadza bałagan i chaos, nie stwarza warunków do odpoczynku i nie określa nas samych. Ps Pamiętajmy, że jak nas widzą tak nas piszą! Kto chciałby usłyszeć o sobie, że jest nijaki? 

Jasne kolory powiększą optycznie pomieszczeni


Sprawdzonym trikiem, który nada “objętości” każdemu wnętrzu jest zastosowanie białych farb na ścianach lub tych w jasnych tonacjach; od perłowych i kremowych, przez piaskowe, aż po żółte. Jeżeli wyda wam się to nudne, na jednej ze ścian pokusić się możemy o zamieszczenie fototapety np. 3d, z krajobrazem w głąb lasu, otwierającej się perspektywy ulicy czy nieskończonej otchłani morza, oceanu. Ożywi to wnętrze i przeniesie do świata, krajobrazu, miejsca za którym tęsknimy i w którym się relaksujemy. Kolor możesz również wykorzystać do zaznaczenia poszczególnych obszarów, służących różnym aktywnościom.

Gra świateł


Podobną funkcję wydzielająca obszary spełni oświetlenie, dlatego zadbaj o lampy, które oświetlą każdą strefę z osobna. Oświetlenie naturalne, a w zasadzie jego dostęp do wnętrza, reguluj roletami lub żaluzjami, odpowiednio dobranymi do twojego wnętrza. Proponujemy wybór tych produktów w jasnych kolorach by nie stworzyć “ciemnej plamy” w małym pomieszczeniu. Odradzamy zdecydowanie stosowanie żaluzji pionowych czyli Verticali, w kawalerkach.

jak-urzadzic-mala-kawalerka

Wielofuncyjnoe rozwiązanie w małych mieszkaniach


Wybieraj meble wielofunkcyjne. Zadbaj o sofę z funkcją spania codziennego z dużym pojemnikiem na pościel. Zainwestuj w siedziska, w środku których możesz coś schować. Mocuj też pawlacze i inne szafki umiejscowione pod sufitem. Taka szafka nad drzwiami np. w łazience to nieocenione miejsce na ręczniki czy zapas papieru toaletowego. Warto też postawić na niskie szafki i komody o prostych liniach. Jeśli wybierzemy modele na nóżkach,uwolnimy więcej przestrzeni wizualnej.

Połączenie salonu z kuchnią


Aby uzyskać efekt przejrzystości mieszkania kuchnię pozostawmy całkowicie otwartą na część wypoczynkową. Zabudowana do samego sufitu ściana szafek kuchennych pozwoli zaoszczędzić każdy centymetr kwadratowy miejsca. Jeżeli koniecznie jednak chcemy ją oddzielić, zróbmy to za pomocą małego stołu z krzesłami. Możesz zdecydować się również na małą wyspę i stojące krzesełka barowe. Ozdoby w kuchni powinny być praktyczne – mogą to być eleganckie donice na zioła lub elegancki koszyk do przechowywania owoców i warzyw! Pamiętaj, że kuchnia otwarta powinna stylem nawiązywać do salonu!

Zwiększenie przestrzeni w łazience


Łazienka: wybieraj kompaktową ceramikę sanitarną – na rynku dostępne są zarówno serie umywalek, jak i muszli o mniejszych rozmiarach. Zapewniają komfort, ale zajmują nieco mniej miejsca.

sposob-na-male-mieszkanie

Sprytne wydzielenie przestrzeni w małym mieszkaniu


I na koniec must have każdej kawalerki- coś czym możemy oddzielać się od reszty, gdy mamy na to ochotę - PARAWAN. Nasz uniwersalny produkt, przyjaciel, który nie ma wrogów w żadnym stylu. Pasuje do każdego wnętrza i zmieści się wszędzie. Stawiasz go gdzie chcesz, kiedy chcesz, zajmuje niewiele miejsca i pełni funkcje dekoracyjną. To idealna “przenośna ścianka”. Zapoznaj się z nasza ofertą parawanów

Choć kawalerka nigdy nie zapewni komfortu dwu lub trzypokojowego mieszkania, to jednak warto sprawić, by była atrakcyjna, a życie w niej – wygodne. To sztuka trudnych wyborów i kompromisów. Minimalizm jest sprzymierzeńcem małej przestrzeni, dlatego wybieraj style, które mają go w swoich założeniach.

Share This Post :

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby komentować