Aranżacja biura w czasach pandemii
   12/29/2020 10:01:19    komentarzy 0
Aranżacja biura w czasach pandemii

Dobrze zaaranżowane biuro to jeden z elementów dobrze zorganizowanej firmy. Gdy pracownicy mają odpowiednie warunki, efektywniej wykonują swoją pracę. Rzeczywistość koronawirusa postawiła przed wszystkimi wiele wyzwań. Zmiany stanowisk pracy, przestrzeni wspólnych w firmie, organizacja pracy zdalnej, spotkań online, wyznaczenie strefy klienta i nie tylko. Jeśli jesteś właścicielem firmy, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak najlepiej zaplanować przestrzeń swojego biura i dostosować je do obostrzeń związanych z covid-19. W tym artykule podpowiemy również, jak zaaranżować biuro w domu, w przypadku pracy zdalnej.

Zadbaj o środki dezynfekujące

Po pierwsze, warto zainwestować w środki dezynfekujące. Umieść je w kilku widocznych miejscach tak, aby były łatwo dostępne dla pracowników i osób odwiedzających firmę. Zapewni to poczucie bezpieczeństwa i umożliwi skuteczną walkę z wirusem covid-19. Dezynfekcja powierzchni tj. biurka, blaty pozwoli ograniczyć możliwości zakażenia.

Ogranicz kontakt bezpośredni z klientem

Jeśli specyfika Twojej branży nie wymaga bezpośredniego kontaktu z klientem, ogranicz go do rozmów telefonicznych i mailowych. Nie zapomnij poinformować swoich klientów o wprowadzonych zmianach wprowadzonych w trakcie epidemii. Możesz to zrobić m.in. na swoich social mediach, czy wizytówce w Google. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na takie ograniczenia - przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo Twoich pracowników i osób odwiedzających firmę. Przy wejściu umieść informację o konieczności noszenia maseczek, zachowania odpowiedniego dystansu oraz dezynfekcji rąk. Pracownikom zapewnij wygodne przyłbice. Jeśli to możliwe oddziel przestrzeń między klientem, a pracownikiem np. za pomocą przezroczystej pleksy. Warto wprowadzić zmiany również dotyczące spotkań biznesowych i przenieść je z przestrzeni biurowej do wirtualnej.

Odległości między pracownikami

Niezależnie od wielkości biura, w którym mieści się Twoja firma, pracownicy zasługują na bezpieczną przestrzeń. Jeśli warunki nie pozwalają, aby każdy pracownik pracował w oddzielnym pomieszczeniu, wtedy na pewno przydadzą się ścianki działowe. Zwłaszcza w open space trzeba zadbać o odpowiednie wydzielenie stref i stanowisk. Jeśli obawiasz się, że Twoja firma będzie wyglądało jak izolatka w czasie pandemii, jest na to rada! Warto zadbać o to, aby podzielenie przestrzeni w biurze było skuteczne, acz eleganckie. W tym wypadku świetnie sprawdzą się parawany. Możesz wybrać bardzo proste, z naturalnego drewna, parawany z paneli ażurowych lub drewniane parawany z materiałowym wypełnieniem, które dodatkowo możesz dopasować do elementów biura. Wtedy parawan będzie tworzył przemyślaną część aranżacji wystroju. Odpowiednie zaaranżowanie open space i zapewnienie bezpieczeństwa to pierwsze kroki, które warto podjąć w trakcie organizacji pracy ze względu na koronawirusa. Ograniczenie dystansu i przeniesienie części działalności do strefy online to naturalne następstwa pojawienia się covid-19.

Sprawdź naszą ofertę parawanów

Biuro w domu

Część firm zdecydowało się na pracę zdalną w związku z covid-19. Jest to nie lada wyzwanie zarówno dla osób zarządzających, jak i samych pracowników. Poza dostosowaniem stanowisk pod względem technologicznym i technicznym (transport sprzętu, dostosowanie oprogramowania, komunikatorów), trzeba wziąć pod uwagę problem z organizacją przestrzeni. Kiedy w mieszkaniu jest oddzielne pomieszczenie, które można zaaranżować jako biuro - idealnie! Niestety nie każdy ma taką możliwość i wtedy trzeba szukać innych rozwiązań.
Na pewno warto się zatroszczyć o oddzielne biurko, czy stół, które będzie służyć tylko i wyłącznie do pracy. Złym pomysłem jest organizowanie swojego miejsca pracy na stole kuchennym, czy w jadalni. Wyznaczenie miejsca, w którym będziesz pracować to duży plus ze względu na kilka czynników. Potraktuj to miejsce jako biuro, do którego przychodzisz codziennie rano, robisz kawę, siadasz i pracujesz - tak, jakby nic się nie zmieniło. Łatwo powiedzieć, prawda? Wyznaczenie takiej przestrzeni, przynajmniej częściowo pozwoli wyeliminować oczywiste rozproszenia. Będzie to również informacja dla reszty Twoich domowników - kiedy siedzisz przy tym biurku, jesteś w biurze, więc nie należy Ci przeszkadzać. Oczywiście, rozumiemy, że nie wszyscy domownicy są tak wyrozumiali, zwłaszcza, kiedy koncept pracy, jest im jeszcze nieznany ;) Kiedy nie możesz sobie pozwolić na biuro w oddzielnym pomieszczeniu, dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie np. parawanu, który skutecznie oddzieli przestrzeń biurową od pozostałej części pomieszczenia.

Parawany poza swoją użytecznością są również bardzo ciekawym elementem wystroju. Kto wie, może świetnie się sprawdzi w Twoim wnętrzu i zostanie już na zawsze?

Polecamy drewniane parawany dekoracyjne. Możesz wybrać te wykonane z drzwiczek ażurowych i samodzielnie skomponować ilość skrzydeł, dobrać odpowiedni rozmiar. Alternatywą są parawany z drewnianą ramą i tkaninowym wypełnieniem, które dopasujesz do designu wnętrza. Jeśli lubisz skandynawskie, minimalistyczne wnętrza, spodoba Ci się parawan SKANDI, który wyróżnia się prostotą i wyjątkowym stylem. Zobacz więcej...

Życzymy Wam owocnej pracy, czy to w biurze, czy w domu! I dużo, dużo zdrowia!

A w przerwie zapraszamy do wspierania polskich przedsiębiorców - np. robiąc zakupy TUTAJ ;)

Prestige Ostaszewska to producent parawanów dekoracyjnych.

Share This Post :

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby komentować