Jak zamontować rolety rzymskie?
   12/28/2020 13:26:30     Ogólna    komentarzy 0
Jak zamontować rolety rzymskie?

Jak wykonać montaż rolet rzymskich?

Stało się. Po długich dywagacjach udało się wybrać idealną roletę rzymską do Twojego mieszkania. Teraz tylko ją zamocować i już! Możesz cieszyć się pięknym wnętrzem! No właśnie. Tylko jak wygląda montaż rolet rzymskich?
Zapoznaj się z naszą autorską, super prostą instrukcją. Przeczytanie jej zajmie Ci tylko kilka minut, a sam montaż nie powinien trwać dłużej niż 20 minut.
Roletę rzymską możesz samodzielnie zamontować na trzy sposoby:
- do ściany,
- do sufitu,
- do ramy okna.
Nie ma możliwości montażu naszych rolet na karniszu .

Czytając ten tekst, poznasz różnice między sposobami montażu rolet rzymskich oraz dowiesz się, jak przeprowadzić każdy z nich. Niezależnie od tego, które rozwiązanie wybierzesz, każde jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Z łatwością zrobisz to samodzielnie.

Czego będziesz potrzebować?
- Wiertarki
- Wkrętarki lub śrubokręta
- Metrówki
- Poziomicy
- Ołówka
- Kołków rozporowych
- Uchwytów montażowych(znajdziesz je w przesyłce)
- Zaczepu do koralika (znajdziesz go w przesyłce)

Niezależnie od wyboru sposobu montażu rolet rzymskich, najważniejszym krokiem jest odpowiedni pomiar przed zawieszeniem rolety. Dzięki temu roleta będzie odpowiednio się układać i po prostu pięknie wyglądać w Twoim domu!

To co? Zaczynamy!

Montaż rolety rzymskiej do ściany

montaz-rolet-do-sciany
Najpierw zaznacz odpowiednią odległość między ramą okna a miejscem, w którym zostanie zamontowana roleta.
W przypadku rolet do 150 cm wysokości, odległość powinna wynosić około 20 cm, a przy dłuższych roletach do 220 cm - około 30 cm. To minimalna odległość wymagana, aby bez problemów otworzyć okno po zwinięciu rolety.
Następnie na wysokości tego zaznaczenia poprowadź linię która będzie wystawać 10 cm powyżej wnęki okiennej. Za pomocą poziomnicy, upewnij się, że zaznaczona jest odpowiednio. Na linii odznacz miejsca, w których będą znajdować się uchwyty. Przykładając uchwyt oznacz miejsca na ścianie - tak by było wiadomo gdzie należy wywiercić otwory pod kołki montażowe.
Następnie za pomocą wkrętarki (lub opcjonalnie śrubokręta) umieść w otworach kołki rozporowe.
Zamontuj uchwyty przykręcając je do kołków rozporowych. Na przykręconych uchwytach umieść delikatnie kasetę rolety. Kiedy poczujesz, że jest odpowiednio umieszczona, zabezpiecz uchwyty.
Gotowe!

Montaż rolety rzymskiej do sufitu

montaz-rzymskiej-do-sufitu
Montaż do sufitu nie różni się znacznie od montażu rolety do ściany. Wybierając sposób montażu warto wziąć pod uwagę Twoje osobiste preferencje. W przypadku, kiedy odległość między sufitem a ramą okna jest bardzo duża, wtedy korzystniej wizualnie będzie wybór rolety rzymskiej do ściany. Aby zamocowaćroletę do sufitu, odległość między sufitem a ramą okna powinna wynosić minimum 30 cm. To wymagana odległość, aby bezproblemowo otworzyć okno po zwinięciu rolety. Zaznacz na suficie punkty w odległości 10 cm mierząc od ramy okiennej. Upewnij się, że odległość punktów jest ściany jest taka sama. Pamiętaj również o tym, aby roleta była zamontowana w takiej odległości od ściany, aby bez przeszkód można było ją całkowicie rozwinąć. Na linii odznacz miejsca, w których będą znajdować się uchwyty. Przykładając uchwyt oznacz miejsca na ścianie - tak by było wiadomo gdzie należy wywiercić otwory pod kołki montażowe. Następnie za pomocą wkrętarki (lub opcjonalnie śrubokręta) umieść w otworach kołki rozporowe. Zamontuj uchwyty przykręcając je do kołków rozporowych. Na przykręconych uchwytach umieść delikatnie kasetę rolety. Kiedy poczujesz, że jest odpowiednio umieszczona, zabezpiecz uchwyty. Gotowe!Montaż rolety rzymskiej do ramy okna

montaz-rzymskiej-do-ramy-okna
To rozwiązanie sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie ponad oknem nie ma wystarczającej przestrzeni do montażu. Wtedy warto wybrać montaż do ramy okna. W przypadku tego sposobu, możliwy jest montaż bezinwazyjny. Z łatwością zamontujesz roletę za pomocą specjalnych uchwytów, które znajdziesz w przesyłce. Umieść uchwyty na ramie okiennej. Następnie nałóż na nie kasetę i zabezpiecz uchwyty. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, zachęcamy do nie pomijania kroku, jakim jest montaż zaczepu do koralika sterującego. Został dołączony do przesyłki. Montaż zaczepu doda z pewnością walorów estetycznych, ale przede wszystkim zabezpieczy roletę przed zniszczeniem. Tym bardziej warto umieścić zaczep, kiedy w pomieszczeniu będą przebywać dzieci. Zaczep z koralikiem łatwością zamontujesz do ramy okna za pomocą wkrętów. Należy jednak pamiętać, że jest on montowany inwazyjnie na ramie okiennej. Gotowe!


Całość możesz wykończyć zasłonami. Warto zadbać o dobór tkanin tak, aby materiał pasował do rolet i całego wnętrza domu. W przypadku, gdy roleta rzymska montowana jest do ramy okna, zasłony można powiesić na karniszu. Gdy zdecydujesz się na montaż rolet do ściany lub sufitu, warto rozważyć szyny sufitowe. Pochwal się efektem końcowym - prześlij nam zdjęcie lub oznacz nas w social mediach! Jesteśmy bardzo ciekawi!

A jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń +48 533 992 244 lub napisz do nas bok@prestigeostaszewska.pl

Share This Post :

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby komentować