Jak dobrać kolor rolet?
   12/28/2020 12:16:51     Ogólna    komentarzy 0
Jak dobrać kolor rolet?

Jak dobrać kolor rolet?


Rolety rzymskie to wspaniały element wystroju wnętrz. Nie tylko skutecznie chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także nadają wnętrzom wyjątkowego klimatu. Miłośnicy skandynawskiego minimalistycznego stylu z łatwością dopasują rolety rzymskie do swoich wnętrz. Rolety rzymskie sprawdzą się również w bardziej klasycznych aranżacjach. Z naszych obserwacji wynika, że klienci, chętnie kupują rolety rzymskie do kuchni, sypialni, salonów. Rzadziej do łazienek - choć naszym zdaniem jest to kwestia gustu i absolutnie nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, ani z przyczyn technicznych, ani dekoracyjnych. Ogromną zaletą rolet rzymskich jest to, że można je z łatwością czyścić, a nawet prać, więc można je zawiesić właściwie w każdym pomieszczeniu. 

rolety-rzymskie-na-wymiar

Wiemy już, że rolety rzymskie z pewnością dodadzą wnętrzom walorów estetycznych. Pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane. Rolety będą Ci służyć przez długie lata, więc warto wybrać najlepiej.  Czym się sugerować podejmując decyzję? Najłatwiej byłoby odpowiedzieć - tym, co Ci się podoba. Ale rozumiemy, że wybór kolorów jest duży i niełatwo się zdecydować. 

Przeczytaj poniższe wskazówki - pomogą Ci one dobrać najlepszy kolor rolet rzymskich do Twojego wnętrza

Sugerujemy, aby raczej nie kierować się kolorem ścian. Zwłaszcza jeśli lubisz zmiany. Kolor ścian to element wystroju, który zmieniamy najczęściej. Jeśli więc zapragniesz odświeżyć pomieszczenie lub po prostu zmienić kolorystykę nie warto wtedy ograniczać się kolorem rolet. Jeśli jednak dopiero planujesz projekt pomieszczenia i masz pewność, że kolor ścian przez długi czas będzie niezmienny - oto kilka sugestii, jak dopasować roletę do koloru ścian. Do jasnych ścian warto dobrać trochę ciemniejsze rolety, aby uniknąć efektu “zlewania się” kolorów. Analogicznie, do ciemnych ścian, dobierz jaśniejsze, kontrastowe kolory. Jeśli w Twoim wnętrzu są wzorzyste ściany (np. kolorowa tapeta), postaw na jednolite materiały. Jeśli jednak nie masz pewności, że w niedalekiej przyszłości nie zdecydujesz się na zmianę koloru ścian, wtedy weź pod uwagę inne elementy wystroju, do których dopasujesz roletę. Pomyśl o takich elementach pomieszczenia, które zmieniasz bardzo rzadko, a może wcale. Mogą to być meble, podłoga, parapety, czy np. rama okienna.

kolor-rolet-rzymskich

Zdecydowane kolory vs. kolory neutralne

Bezpieczną opcją jest również wybór kolorów, które są neutralne i dopasują się do każdego wnętrza niezależnie od rewolucji, którą mamy zamiar w nich przeprowadzić. Nie powinny to być kolory dominujące dlatego najlepszą opcją będą odcienie beżu, brązu, szarości i bieli. Obserwujemy trend, w ramach którego kolor rolet dopasowany jest do koloru dodatków. Zazwyczaj jest to zdecydowany kolor, który przełamuje stonowaną kolorystykę pozostałych elementów. Wtedy kolor rolet dobierany jest do dodatków takich jak poduszki, narzuty czy elementy dekoracyjne. W przypadku nietrafionego koloru, dodatki mogą również uratować nasze wnętrze czyniąc rolety spójnym elementem wystroju. 

Wybór koloru rolet to często niełatwa decyzja, która wymaga czasu i zastanowienia. Rozumiemy to. Dlatego, jeśli potrzebujesz rady w podjęciu decyzji, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością doradzimy!

Sprawdź nasze kolekcje rolet rzymskich: ROLETY RZYMSKIE

Zapraszamy! ❤️

Share This Post :

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby komentować