Jak urządzić pokój wymagającej nastolatki?
   10/27/2022 10:18:46    komentarzy 0
Jak urządzić pokój wymagającej nastolatki?

 Jak urządzić pokój wymagającej nastolatki?

Masz w domu dorastającą młodą damę? Jeśli tak wiesz, że zmiana nastroju i humoorów to codzienność, trzaskanie drzwiami i zamykanie się w pokoju to norma. I dlatego pokój nastolatki powinien dawać jej poczucie ucieczki w swój świat, chwilowego azylu przed tym wszystkim, czego nie rozumie i co do niej nie dociera. Jeżeli przemyślenia będą odbywały się w odpowiednich dla niej warunkach jest duża szansa, że bunt  zakończy się szybciej i po burzy “zza chmur wyjdzie słońce”.

Piękne wnętrze równa się lepszy komfort życia.

Piękne wnętrze równa się lepszy komfort życia. 

Co trzeba wziąć pod uwagę, by dobrze zaprojektować pokój nastolatki?

Prestiżowe mamuśki zebrały do kupy swoje życiowe doświadczenia, spostrzeżenia dotyczące  tytułowego tematu i spisały w najważniejsze punkty.                

 Kubek kawy zaparzony? Jeżeli tak zapraszamy do artykułu. 1. Po pierwsze musi być już nie dziecięcy, ale jeszcze nie dorosły, sprzyjający nauce, spotkaniom w gronie rówieśników i dający komfort przebywania w nim. Ma być kryjówką przed światem, schowkiem na złe i dobre emocje i prywatną komnatą księżniczki w jednym.

 1. Kieruj się przede wszystkim zainteresowaniami dorastającego dziecka, bo kto jak nie ty znasz je (wydawałoby się) najlepiej.

 1. Pozwól swojej nastolatce wybrać kolorystykę w jakiej ma być tworzony. Jeżeli chce modne czarne barwy-pozwól na to. Nie idźmy na noże i z góry przegraną wojnę, chyba, że jesteś gotowa na kolejny bunt i ciągłe późniejsze wypominanie braku zgody :) No właśnie, lepiej nie.. 

 1. Ale czarne czarnym, a odrobina księżniczki tkwi przecież każdej z nas.. od zawsze i na zawsze. Dlatego wszelkie dodatki w stylu glamour na pewno zdadzą egzamin. Niech to będą kolorowe poduszki, "kryształowe" żyrandole, małe lampki. Niech zachcianka i bujna wyobraźnia młodej damy stanie się rzeczywistością w jej pokoju,  gadżetach i bibelotach. 

 1. Oczywiście nie może w pokoju dorastającej kobiety zabraknąć komódki z lustrem, prestiżowej toaletki, bo  to przecież czas, w którym pierwsze kreski eyelinerem i korektory tuszujące niedoskonałości to coś, bez czego nastolatka nie wyjdzie z domu, a podbieranie kosmetyków mamie to obowiązkowy przejściowy etap.

 1. Warto też zainwestować w odpowiedni sprzęt grający, głośniki czy laptop sprawią, że będzie wolała spędzać czas w swoim pokoju niż w pubach, albo nie-wiadomo-gdzie ze swoimi znajomymi. No i pierwsze domowe imprezki na pewno będą udane!

 1. Na pewno miejsce do nauki musi być funkcjonalne i wygodne, to już przecież nie przedszkole, ale przyszła maturzystka. Warto, aby znajdowało się pod oknem, aby “dosięgało” je naturalne światło. Zadbaj o dużo miejsca na przechowywanie książek, zeszytów i innych potrzebnych materiałów edukacyjnych. Zaplecze magazynowe musi być ogromne, wszystkie rzeczy powinny mieć swoje miejsce, co pomoże w utrzymaniu porządku w codziennym pośpiechu. 

 1. Garderoba, która z nas o tym nie marzy!

Wykorzystaj to co już jest w pokoju. Skrzynki na zabawki niech posłużą na szafki do butów (które kobiety uwielbiają w każdym wieku), a kącik po zabawkach stanie się mini garderobą. Nie musisz stawiać ścianki działowej, możesz zasłonić kawałek pokoju zasłonką zawieszoną na szynie sufitowej . Efekt wizualny murowany!

Szary parawan drewniany

Jeden parawan- wiele możliwości i prywatności

Ewentualnie może to być duży parawan dekoracyjny lub drewniany, mniej inwazyjne rozwiązanie, a równie skuteczne. Za nim wystarczy umieścić odpowiednie wieszaki, zgrabne otwarte półki i  modowe wnętrze gotowe!

 1. Pamiętaj, że bunt nie trwa wiecznie- w tym wieku zainteresowania szybko potrafią się zmienić i znudzić. Udana aranżacja pokoju to taka, którą później w niedrogi, prosty sposób będziesz  mogła  poddać kolejnej  metamorfozie. Jest to szczególnie ważne dla Twojego portfela, a to chyba ważny powód prawda :)  

Nie musimy urządzać pokoju młodzieżowego tematycznego żeby podkreślić zainteresowania nastolatki. Zainteresowania podkreślić możesz dodatkami, które zawsze można wymienić. Artystka niech ma swoją sztaluge do malowania, tancerka duże lustro przed którym poćwiczy układy, a dla miłośniczki Dawida Podsiadło znajdź na ścianie miejsce na duży plakat, ale nie tapetę z jego podobizną! Kto ją za pół roku będzie zrywał? Jak przyjdzie czas na Dawida Kwiatkowskiego!

 1. Koniecznie pamiętaj o wielopunktowym  oświetleniu co ułatwi naukę i zadba o wzrok uczennicy. Obowiązkowo musi się znaleźć porządna lampka na biurku z możliwością natężenia światła .

 1. Ciekawym rozwiązaniem jest też wykorzystanie farby tablicowej na prywatne zapiski. A wiek ten przecież rządzi się swoimi prawami, bo przez pierwsze  miłości wiele rzeczy umyka nam z pamięci..

 1. I oczywiście odpowiedniej wielkości łóżko do odpoczynku, na którym pomieszczą się wszystkie koleżanki na “nocowaniu”. Poza tym .relaks i regenerację po ciężkim dniu w szkole czy na treningach to nieodzowny i konieczność każdego nastolatka. Warto też zadbać  o duże, ozdobne poduszki oraz narzutę, która na dzień zmieni zwykłe łóżko w przyjemną sofę do odpoczynku i pogawędek ze znajomymi. I zainwestuj też w  miękkie, modne pufy worki, które nadają młodzieżowego, designerskiego charakteru w każdym wnętrzu - a w których chętnie  rozsiądą się przybyli nastolatkowie.

 1. A i jeszcze jedno! Nie zapomnij o odpowiedniej dekoracji okna, która nada przytulności i prywatności dla pomieszczenia.                 

Proponujemy zaciemniające rolety rzymskie lub plisy połączone z pięknymi zasłonami, które posiadamy w naszej prestiżowej ofercie https://www.prestigeostaszewska.pl/20-zaslony

Transparentne zasłony

Zobaczcie jak pięknie się prezentują transparentne  plisy z zasłonami!

Dostępne są oczywiście w naszym prestiżowym sklepie. Zapraszamy!Nasza Prestiżowa rada na zakończenie : 

Zaproponujmy kilka różnorodnych rozwiązań dla swojej dorastającej nastolatki – być może któreś z nich trafi w gust, zachęcając je do współpracy w urządzaniu własnego lokum. Zawsze na pierwszym miejscu stawiajmy potrzeby i zdanie dziecka. Tylko wspólne rozwiązania i słuchanie siebie nawzajem każdy remont zakończy happy endem, nawet najbardziej zbuntowanego anioła

Share This Post :

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby komentować