Roleta Rzymska - Pomiar, Montaż i Wszystko, Co Musisz Wiedzieć Przed Zamówieniem
   02/18/2022 09:01:09    komentarzy 0
Roleta Rzymska - Pomiar, Montaż i Wszystko, Co Musisz Wiedzieć Przed Zamówieniem

Roleta Rzymska 

Czy Warto Wybrać Roletę Rzymską?

Roleta Rzymska to ciekawy element aranżacji okiennej i z pewnością robi wrażenie! Niezależnie czy wybierzesz roletę rzymską z zaciemniającej tkaniny, czy badziej transparentną - piękny efekt murowany!

Przed zamówieniem rolety rzymskiej należy wykonać niezbędne pomiary, a także wybór kolekcji, materiałów, kolorów... Jak dopasować roletę rzymską do okna? Poniżej znajdziesz niezbędne wskazówki dotyczące: sposobu pomiaru, opcji montażu. Opowiemy o wszystkich aspektach, na które powinnaś zwrócić uwagę przy zamówieniu wymarzonej rolety rzymskiej.

Jak Wykonać Pomiar Do Rolety Rzymskiej?

Montaż Do Sufitu lub Do Ściany

Jak zmierzyć okno do Rolety Rzymskiej

Montaż Na Ramie Okna

Wymiary Rolety Rzymskiej - Jak Wybrać?

Niezależnie od sposobu montażu, który wybierzesz (montaż rolety rzymskiej do ściany lub montaż rolety rzymskiej do sufitu), ważne, aby zachować odpowiednie odległości od okna. Dzięki temu możliwe będzie swobodne otwieranie okna po zwinięciu rolety. Jeśli nie zostanie zachowana minimalna wysokość nad oknem, może się okazać, że materiał rolety zahacza o skrzydło okna. Przy wyborze rolet wysokości ok. 150 cm należy zachować odległość nad oknem minimum 20 cm. Rolety o wysokości ok. 220 cm (np. na drzwi balkonowe) wymagają zachowania odległości nad oknem minimum 28 cm. 

Jak określić szerokość rolety rzymskiej? Do szerokości okna należy dodać ok 5-10 cm. Tutaj warto wziąć pod uwagę Twoje preferencje. Czy chcesz jedynie zasłonić okno, czy zależy Ci na bardziej dekoracyjnym aspekcie.

Roleta Rzymska Na Karnisz

Aktualnie nie posiadamy w ofercie rolety rzymskiej z opcja montażu na karniszu. Dostępne warianty to: roleta rzymska z montażem do ściany oraz roleta rzymska z montażem do sufitu. 

Roleta Rzymska Na Wymiar

Aby jak najlepiej dopasować roletę rzymską do okna, udostępniamy możliwość zamówienia rolety rzymskiej na wymiar. Jeśli posiadasz okno niestandardowe. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy, jak najlepiej określić wymiary do zamówienia rolety rzymskiej. 

Montaż Rolety Rzymskiej Do Ściany

Najpierw zaznacz odpowiednią odległość między ramą okna a miejscem, w którym zostanie zamontowana roleta. W przypadku rolet do 150 cm wysokości, odległość powinna wynosić około 20 cm, a przy dłuższych roletach do 220 cm - około 30 cm. To minimalna odległość wymagana, aby bez problemów otworzyć okno po zwinięciu rolety. Następnie na wysokości tego zaznaczenia poprowadź linię która będzie wystawać 10 cm powyżej wnęki okiennej. Za pomocą poziomnicy, upewnij się, że zaznaczona jest odpowiednio. Na linii odznacz miejsca, w których będą znajdować się uchwyty. Przykładając uchwyt oznacz miejsca na ścianie - tak by było wiadomo gdzie należy wywiercić otwory pod kołki montażowe. Następnie za pomocą wkrętarki (lub opcjonalnie śrubokręta) umieść w otworach kołki rozporowe. Zamontuj uchwyty przykręcając je do kołków rozporowych. Na przykręconych uchwytach umieść delikatnie kasetę rolety. Kiedy poczujesz, że jest odpowiednio umieszczona, zabezpiecz uchwyty. Gotowe!

Zobacz Nasze Kolekcje Rolet Rzymskich z Możliwością Montażu do Ściany

Montaż Rolety Rzymskiej Do Ściany

Montaż Rolety Rzymskiej do Sufitu

Montaż do sufitu nie różni się znacznie od montażu rolety do ściany. Wybierając sposób montażu warto wziąć pod uwagę Twoje osobiste preferencje. W przypadku, kiedy odległość między sufitem a ramą okna jest bardzo duża, wtedy korzystniej wizualnie będzie wybór rolety rzymskiej do ściany. Aby zamocowaćroletę do sufitu, odległość między sufitem a ramą okna powinna wynosić minimum 30 cm. To wymagana odległość, aby bezproblemowo otworzyć okno po zwinięciu rolety. Zaznacz na suficie punkty w odległości 10 cm mierząc od ramy okiennej. Upewnij się, że odległość punktów jest ściany jest taka sama. Pamiętaj również o tym, aby roleta była zamontowana w takiej odległości od ściany, aby bez przeszkód można było ją całkowicie rozwinąć. Na linii odznacz miejsca, w których będą znajdować się uchwyty. Przykładając uchwyt oznacz miejsca na ścianie - tak by było wiadomo gdzie należy wywiercić otwory pod kołki montażowe. Następnie za pomocą wkrętarki (lub opcjonalnie śrubokręta) umieść w otworach kołki rozporowe. Zamontuj uchwyty przykręcając je do kołków rozporowych. Na przykręconych uchwytach umieść delikatnie kasetę rolety. Kiedy poczujesz, że jest odpowiednio umieszczona, zabezpiecz uchwyty. Gotowe!

Jak Zamontować Roletę Rzymską? Zobacz VIDEO

Zobacz, jak w prosty sposób zamontować samodzielnie Roletę Rzymską!

Sam montaż moskitiery jest niezwykle prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej. Instrukcja załączona do zamówienia w prosty sposób (tekstowy i obrazkowy) prezentuje poszczególne kroki montażu. Instrukcje znajdziesz również na naszej stronie w zakładce "Załączniki."

Ze swojej strony zapewniamy wsparcie na etapie montażu i w razie problemów zachęcamy do kontaktu, a nasi specjaliści udzielą wszelkich potrzebnych informacji na ten temat. Moskitiera wyposażona jest w uniwersalne zaczepy i uchwyty montażowe, dzięki temu będzie pasować do większości klasycznych okien i drzwi.Roleta Rzymska Jak Mierzyć Jak Zamontować

Umiejscowienie Tuneli w Rolecie Rzymskiej

Tunele umiejscowione z tyłu

Tunele umiejscowione wewnętrznie

Tunele umiejscowione z przodu

Wybór umiejscowienia tuneli w rolecie rzymskich to kwestia jedynie estetyczna. Wybierz zatem to, co najbardziej Ci się podoba. Dostępne kolekcje rolet rzymskich na wymiar, możesz znaleźć TUTAJ

Zalety Wyboru Rolet Rzymskich:

  • możliwość uprania materiału, dzięki czemu Twoje rolety będą zawsze czyste i świeże!
  • możliwość wymianu materiału, np. w przypadku rearanżacji pomieszczenia lub remontu
  • sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach - nie zajmują tyle miejsca jak np. zasłony
  • tworzą piękną aranżację okienną!
  • możliwość dopasowania zasłon z tej samej tkaniny, co rolety rzymskie
  • dopasowanie rolet rzymskich do każdego stylu - Glamour, Boho, Minimalistycznego
  • dopasujesz je idealnie do Twojego okna

Jak Prać Roletę Rzymską? Zobacz VIDEO

Zobacz, jak z łatwością wypierzesz Roletę Rzymską!

Ogromną zaletą rolet rzymskich jest możliwość ich prania. Dzięki temu spokojnie możesz je powiesić w kuchni, łazience, czy pokoju dziecięcym. Materiały, z których szyjemy nasze rolety, łatwo się czyszczą, nawet wilgotną szmatką.

W naszym filmie zobaczysz pełną instrukcję jak prać roletę rzymską. Zobacz, jak prosty jest demontaż materiału! Zajmie to tylko chwilę. Materiał spokojnie możesz wrzucić do pralki. Zalecamy program do delikatnych tkanin i pranie w maks. 30 stopniach

Potrzebujesz porady w wyborze rolet rzymskich?

Z przyjemnością pomożemy Ci zaaranżować Twoje okno. Doradzimy Ci zarówno w kwestiach technicznych, takich jak pomiar i montaż, ale także w sprawach dotyczących estetyki i designu Twojego wnętrza. Posiadamy szeroki wybór tkanin i materiałów. Dobierzemy je odpowiednio do Twoich potrzeb. Jeśli marzą Ci się zaciemniające rolety rzymskie, wybierz tkaninę BLACKOUT. W ofercie posiadamy także rolety rzymskie transparentne, zdecydowanym faworytem są woale. Posiadamy kilka rodzajów woali - różnią się teksturą i splotem tkaniny. Naszą ideą jest tworzenie najbardziej dopasowanych dekoracji okiennych, dlatego wszystkie nasze produkty zamówisz na indywidualny wymiar. 

Share This Post :

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby komentować