Jak wykorzystać drzwiczki ażurowe w projektach DIY?
   04/13/2021 11:07:25    komentarzy 0
Jak wykorzystać drzwiczki ażurowe w projektach DIY?

Jak wykorzystać drzwiczki ażurowe w projektach DIY?

Znudził Cię dotychczasowy wystrój wnętrz, marzysz o zmianie w codziennym otoczeniu, aby przestrzeń nabrała lekkości i delikatności? Dobrym sposobem jest wprowadzenie do niego ażurowych frontów. Ten rodzaj wykończenia mebli stosuje się od bardzo dawna, ale dziś zyskuje on nowe życie. 

Drzwiczki ażurowe to bardzo popularny ostatnio sposób na spektakularną metamorfozę,  gdyż zamiast wymieniać meble w całości,  ciekawszą i przede wszystkim o wiele tańszą opcją będzie wstawienie nowych frontów. 

Drzwiczki ażurowe - co to jest ?

       Drzwi ażurowe drzwi żaluzjowe mają układ równoległych, poziomych listew, przeznaczony do regulacji przepływu powietrza. Są najczęściej smukłe, czyli wąskie i wysokie. Bazą jest tu zawsze drewniana rama, wewnątrz której znajdują się węższe listewki, poziome, pionowe lub ułożone w finezyjne kształty. Kolorystykę możemy dopasować do indywidualnych potrzeb – a dodatkowym atutem drzwi ażurowych drewnianych jest fakt, że można je poddawać renowacji lub pomalować na inny kolor, jeśli dotychczasowa aranżacja przestanie się nam podobać.  Ich otwarta konstrukcja zapewnia lepszą wentylację i cyrkulację powietrza. 

Kluczową zaletą ażurowych frontów w wystroju wnętrz jest ich lekkość. I nie chodzi tylko o niewielki ciężar, ale przede wszystkim o efekt estetyczny, jaki zapewniają. Nie przytłaczają przestrzeni, a jedynie dodają jej atrakcyjności. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń, gdzie masywne wyposażenie może zaburzać harmonię i tworzyć wrażenie „przeładowania”.

Liczy się pomysł!

W jaki sposób możesz wykorzystać drzwiczki ażurowe

Parawan z drzwiczek ażurowych

Ażurowe fronty świetnie sprawdzają się w roli parawanów dzielących przestrzeń.  Z powodzeniem wprowadzają podział salonu na różne strefy: rekreacyjną, roboczą lub jadalnię Dzięki takiemu parawanowi możemy ukryć wszystkie niewygodne czy niedyskretne szczegóły lub pokazać dokładnie tyle, ile chcemy - i ani odrobinę więcej. Użycie ażurowych frontów nie tylko nadaje parawanowi lekkości, ale zapewnia też stałą cyrkulację powietrza. Gdyby tak nasz parawan pobielić - mógłby całkiem nieźle wpasować się np. we wnętrza w stylu prowansalskim. Dopełnieniem tego typu rozwiązania mogą być białe listwy stosowane jako obramowania otworów drzwiowych (niekiedy maskujące stare ościeżnice). Znajdziesz je również w naszej ofercie: Listwy sztukateryjne 

Jeżeli jednak wolisz tradycyjny parawan znajdziesz zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: Parawany 

Drzwiczki jako fronty w szafie lub drzwi do garderoby

Nowoczesne meble do salonu mogą mieć ażurowe fronty, dzięki czemu stworzymy w naszym domu ponadczasową aranżację. Produkty te można wykorzystać jako drzwiczki do różnego rodzaju szaf i komód. To świetne rozwiązanie w szafach z odzieżą, czy też w garderobie (znajdujące się wewnątrz odzież, tekstylia i obuwie będą mogły ,,oddychać”, co uchroni je przed wilgocią i nieprzyjemnym zapachem.).

Analogicznie drzwiczki ażurowe z powodzeniem są montowane w kuchni czy łazience, dodając niepowtarzalności dla wnętrza i oryginalności, o którą przecież nam chodzi urządzając wnętrza :). 

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie drzwiczek ażurowych przy zabudowie grzejników, które tworzą niejako dekorację, nie blokując przy tym dostępu ciepła do pomieszczenia. Pozwalają na to niewielkie przestrzenie między lamelami drzwi. Drewno będzie również naturalnie przewodzić ciepło zatem pomieszczenie nie straci na ogrzewaniu. 

Z paneli ażurowych stworzymy także niepowtarzalny zagłówek łóżka, a także wykorzystamy w budowie sufitu podwieszanego.

Mogą się też sprawdzić jako imitacja wewnętrznych okiennic w pomieszczeniu urządzonym w stylu rustykalnym lub nowoczesnym.

A poza tym warto wiedzieć, że drzwiczki ażurowe są nie tylko ponadczasowe, a też łatwo je wkomponować do różnego rodzaju wnętrz, od kolonialnych po skandynawskie. Świetnie sprawdzają się we wnętrzach romantycznych i prowansalskich, które lekkość i zwiewność mają wpisane w swoje DNA.

Możemy też po prostu wykorzystać je w roli typowych ozdób, których kształt i umiejscowienie zależy jedynie od naszego pomysłu.

 A może TY masz jakieś nowe pomysły jak wykorzystać drzwiczki ażurowe, ale masz wątpliwości. Zadzwoń! Prestiżowa załoga przeanalizuje, doradzi, pomoże zrealizować...solidnie zapakuje i wyśle  Tobie najwyższej jakości produkt! To nasz cel, aby klient był w 100% zadowolony! U nas dodatkowo funkcjonalność i komfort idą w parze z atrakcyjnymi cenami!

 i ciekawostka..

Drzwiczki ażurowe największą popularność zyskały  w krajach arabskich, gdzie wszędobylski zakaz pokazywania w sztuce postaci ludzkiej doprowadził do rozkwitu ornamentu i nowych form wyrazu, takich jak elementy wycinane, przepuszczające światło. Eksperymentowano nie tylko z formą, ale też z materiałem – a najlepsze do stosowania form ażurowych okazało się drewno.

Share This Post :

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby komentować