Mieszkanie w stylu boho
   03/11/2021 14:11:38    komentarzy 0
Mieszkanie w stylu boho

Mieszkanie w stylu boho

Słowem – styl boho określa się całkowite przeciwieństwo minimalistycznego stylu nowoczesnego. Połącz kiczowate figurki z wysokiej jakości meblowaniem. Natchnij wnętrze nowa energią!

Myśl przewodnia stylu

Otwórz oczy i umysł na odległe światy. Wyraź bunt i sprzeciw trendom przewijającym się w modzie i stylu. Wprowadź egzotyczne i nieznane do swojego wnętrza. Przenieś się na odległy kontynent. Połącz etniczne inspiracje z nowoczesnymi elementami - to właśnie styl boho!

Charakter wnętrza stylu boho

Letnia swoboda, egzotyczne motywy, nastrój doprawiony szczyptą Twojej Twórczej inwencji, taka pocztówka z wakacji we wnętrzach. Dziś boho to estetyka, która na stałe weszła do słownika największych domów mody, Ze względu na swoją bezpretensjonalność i autentyczność zjednała sobie rzeszę wielbicieli. Choć styl boho istnieje poza utartymi schematami, choć trudno w tym stylu o sztywne zasady, posiada swoiste znaki rozpoznawcze

Mniej, znaczy więcej

Nie lubi przesady. Prostota i umiar są kluczem do sukcesu. Należy delikatnie kreować aranżację dodatkami i odpowiednia paletą barw, aby zbyt dosłownie nie kopiować odległych kultur. Motyw dalekich podróży inspirowane orientem, egzotyką i podróżami do odległych miejsc - wszystko co chcemy uwiecznić powinno się odbywać z umiarem. Każdy przedmiot powinien opowiadać pewną historię.

Back to the...

Motywy etniczne, folkowe i hipisowski luz z elementami designu lat 60-70 tych to nieodłączne elementy stylu. Nieskrępowana swoboda w dobieraniu wzorów, materiałów i fasonów. Wzorzyste poduszki, pledy czy dywany to element niezbędny, a zwierzęce motywy - cętki i futra, wniosą posmak dzikości i wyrazistości. Powieś dywan na ścianę obok dzieła sztuki, odejdź od reguł, improwizuj.

mieszkanie-w-stylu-boho

Wyraź siebie we wnętrzu swojego mieszkania

Styl boho w domu będzie pozbawiony duszy, dopóki nie nadasz mu bardzo osobistego charakteru. Przedmioty i pamiątki, które posiadają sentymentalny charakter, zdobycze z dalekich wypraw, rodzinne dekoracje i pamiątki podkreślą rodzimy charakter wnętrza. Jeżeli jednak tęsknisz, a nie udało ci się przywieźć takiej pamiątki, uwiecznij ja na materiale np. na zasłonach czy parawanach dekoracyjnych. Powiedz nam, co pamiętasz, czego pragniesz, zaprojektuj, a stworzymy ci ten obraz na naszym produkcie.. U nas wszystko jest możliwe. Dowiedz się więcej: https://www.prestigeostaszewska.pl/59-parawan-dekoracyjny.

Gra świateł

W mieszkaniu boho nie może zabraknąć dużej ilości światła. Skupia się ono jednak na oświetleniu punktowym w postaci wielu lampionów, lamp stołowych czy świec. Lampy zazwyczaj ozdobione są wielobarwnymi abażurami, które skupiają wzrok. Charakterystyczne są przestronne i wygodne pomieszczenia, funkcjonalne rozwiązania, różnorodne dodatki i dekoracje, które wcale nie powinny oznaczać chaosu.

Magia kolorów

Pamiętaj! Swoboda w kolorystyce barw - wzorów i tekstur. Kolory ziemi w zestawieniu z odważną paletą barw nasyconych mile widziane. Naturalne materiały i kolory pozytywnie działają na nasze samopoczucie i zdrowie. Najczęściej wybieranymi we wnętrzach boho są te nawiązujące do orientalnej palety barw, czyli czerwieni w odcieniu wina czy rubinu, niebieskiego turkusu, kakaowego brązu czy nasyconej purpury. Sprawdzą się również stonowane pastelowe barwy stanowiące tło dla wyrazistych dekoracji czy akcesoriów

Old but gold

Wyposażając mieszkanie w meble, pamiętaj odwiedzić pobliskie targi staroci. Egzotykę wnętrza podkreślą szlachetne gatunki drewna – np. palisander, mahoń czy heban – nawiązujące estetyką do wykwintnego stylu kolonialnego. Przytłaczające i dominujące drewno warto złamać lżejszymi meblami bambusowymi czy wiklinowymi.

mieszkanie-w-stylu-boho

Wyraź siebie we wnętrzu swojego mieszkania

Zróbmy niski ukłon w stronę naturalnych materiałów i roślinności. Musimy postawić na masywne donice z dużymi roślinami np. palmami, figowcami czy drzewkami bonsai. Pamiętacie jedno z naszych mott? Diabeł tkwi w szczegółach! Hitem są także bukiety z suchych traw i kwiatów.

Styl boho jest ujściem wolności, kreatywności i lekkości życia, dla tych, którzy szukają oryginalnych zestawień, które zawierają w sobie nierzadko przeciwstawne pierwiastki. Swoboda twórcza, wolność i niezależność. Bądź artystą, który żyje według własnych zasad.

Share This Post :

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby komentować